Poznaj naszą historię

TLF w Polsce jest oficjalnym dystrybutorem produktów marki TELEFUNKEN w Polsce. Po kilku latach nieobecności, niezawodne produkty legendarnej niemieckiej marki powracają na rynek polski. Od swojego powstania w 1903 roku TELEFUNKEN znany jest jako pionier urządzeń radiowych i telewizyjnych, a ceniony z innowacyjności i solidności produktów, eleganckiego stylu i wzornictwa, a także z doskonałego serwisu i obsługi Klienta. Obecna oferta na rynku polskim obejmuje oświetlenie LED, smartfony i telefony GSM, telewizory LED, sprzęt audio dla domu i do samochodu, akcesoria hi-fi oraz sprzęt AGD.

ZACIEKŁA RYWALIZACJA DWÓCH FIRM WYŁANIA INNOWACYJNEGO ZWYCIĘZCĘ.

TELEFUNKEN HISTORIA 1903

Na początku ubiegłego wieku, dwie konkurujące ze sobą grupy badawcze prowadziły prace w dziedzinie radiotelegrafii. Grupa Slaby-Arco składała się z przedstawicieli oddziału radiotelegrafii spółki AEG założonej w roku 1899. Jako druga badania prowadziła grupa Braun-Siemens, reprezentująca spółkę działającą pod nazwą Gesellschaft für drahtlose Telegraphie, System Prof. Braun und Siemens & Halske GmbH (Towarzystwo radiotelegraficzne). Zgodnie z zaleceniem cesarza Wilhelma II, w dniu 27 maja 1903 r. obie grupy połączyły się w jedną spółkę o nazwie Gesellschaft für drahtlose Telegraphie mbH. Dalszą część historii znają już wszyscy.

TELEFUNKEN W PIERWSZYM WYDANIU

TELEFUNKEN HISTORIA 1903

Pierwszymi odbiorcami firmy Telefunken były Armia Niemiecka oraz Cesarska Marynarka Wojenna. W listopadzie 1905 roku Telefunken z dumą zrealizował dostawę pierwszych dwóch nadajników dla nowej przybrzeżnej stacji radiowej Norddeich Radio. W październiku 1906 r. ukończona została rozbudowa znacznie większej stacji nadawczej Nauen, o zasięgu 300 km i mocy nadajników wysokiej częstotliwości (HF) rzędu 10 kW. Witamy w świecie mocy Telefunkena.

PRZEDSTAWIAMY DOKTORA TELEFUNKENA

TELEFUNKEN HISTORIA 1903

W roku 1903 Dr Georg Graf Von Arco został pierwszym Dyrektorem ds. Technicznych w spółce Gesellschaft für drahtlose Telegraphie mbH. Był on również właścicielem ponad stu patentów. Poza innymi wynalazkami, Dr Arco opracował urządzenia takie jak mechaniczny nadajnik wysokiej częstotliwości oraz falomierz. Jak mówi powiedzenie, potrzeba matką wynalazków... lub w tym przypadku wynalazków rodem z Niemiec.